27 Mart 2017 Pazartesi

"EDEBİYAT VE MİZAH SEMPOZYUMU" 1 NİSAN'DA ST. PULCHERİE FRANSIZ LİSESİNDE...


St. Pulcherie Fransız Lisesinde özellikle Edebiyat öğretmenlerine yönelik ama herkese açık olan, 8 konuşmacının katılacağı "Edebiyat ve Mizah" Sempozyumu 1 Nisan Cumartesi, yani şakanın, mizahın gününde, mizahımızın büyük ustası Aziz Nesin'in anısına gerçekleşecek ve sempozyum saat: 13'te başlayacak...

"AH" bloğunun hazırlayıcısı, mizah yazarı-Karikatürist ve Mizah tarihi araştırmacısı Cihan Demirci de, bu sempozyuma, saat:13.45-14.25 arasında; "Mizah, Edebiyatın Neden Üvey Evladıdır?" başlıklı bir sunumla katılacak. 

Sempozyuma konuşmacı olarak; Muharrem Kaya, Cihan Demirci, Metin Üstündağ, Zeynep Oral, Vedat Özdemiroğlu, Ezel Akay, Hasibe Eren ve Nihal Yalçın katılacaklar. 


Konuşmacıların söyleşi başlıkları ise şöyle; Muharrem Kaya; "Mizah Kuramları Bağlamında Nasrettin Hoca Fıkraları", Cihan Demirci; "Mizah Edebiyatın Neden Üvey Evladıdır?", Metin Üstündağ; "Dünden Bugüne Mizah ve Edebiyat", Zeynep Oral; "Aziz Nesin'e Borcumuz", Vedat Özdemiroğlu; "Paşa Gönül Kriterleri", Ezel Akay; "Hikaye Anlatıcılığının Altın Çağı", Hasibe Eren ve Nihal Yalçın; "Mizah Üzerine" 

Sempozyum sırasında 8. Liseler Arası Makale Yarışmasının ödül töreni de yapılacak. Sempozyum saat 19'da kokteylle sona erecek. 

Sempozyumla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için link adresi: http://www.sp.k12.tr/turkce/kultur-ve-sanat/profesyonel-etkinlikler/article/14-kultur-ve-edebiyat-sempozyumu


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder